TR
Booking.com
Booking.com
Booking.com Booking.com
Haberler
Anket
Gökçeeada'da Hangisini Yapmayı Tercih Edersiniz?
Gökçeada'da Doğa Sporları
Gökçeada, doğal yapısı nedeniyle bir çok sportif aktiviteye ev sahipliği yapabi lecek konumdadır. Yamaç paraşütü, avcılık, tracking, kros gibi saportif faaliyetler bunların başında gelmektedir.Tüm bu sporlar için adada herhangi bir tesis ve kuruluş bulunmamaktadır.Bu spor dalları amatör olarak yapılabilir. Bu spor dallarından avcılığın meraklıları için Gökçeada'da Avcılık ve Atıcılık Derneği mevcuttur.Adada keklik, tavşan , yaban ördeği , yaban kazı, çulluk, yelve gibi bir çok av hayvanı bulunmaktadır. Vahşi hayvan türü yoktur. Avlanmak için Gökçeada'yı tercih edeceklerin Avcılık ve Atıcılık Derneği'nin 0286 8872066 numaralı telefonundan bilgi alabilmeleri  mümkündür.

Marmaros Şelalesi

Marmaros Şelalesi için Dereköy’ün Uğurlu istikametindeki çıkışından sağa ayrılan yoldan gitmeniz gerekiyor. Asfalt yolda yaklaşık 7 km. gittikten sonra aracınızı burada bırakmanız gerekiyor. Çünkü şelaleye kadar araçla gidilmesi mümkün değildir. Yolun sağ tarafında ormanın içerisinde yer alan ve ancak patika bir yoldan yaya olarak gidilebilen şelalede kış aylarında coşkun bir şekilde su akmasına rağmen yaz aylarında su miktarı iyice azalmaktadır. Şelale, doğayla başbaşa olmak ve tracking yapmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat yaratır.

Kuzu Limanı

Kuzulimanı Gökçeada’nın anakarayla ulaşımını sağlayan gemilerin yanaştığı yerdir. Dolayısıyla Ada'ya gelenlerin ilk olarak tanıştığı ve misafirleri karşılayan yer konumundadır. Bu özelliğinin yanında plajı sayesinde Gökçeada’nın gözde mekanlarından birisidir. Plaj kenarında bulunan çay bahçelerinde sıcaktan bunaldığınız anlarda serinletici içecekler bulmanız mümkündür. Yaz aylarında plaj voleybolu ve diğer aktivitelerin bolca yapıldığı mekan konumundadır.

Laz Koyu

Gökçeada doğal yapısı nedeniyle birçok irili ufaklı koyu bünyesinde barındırmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Şahinkaya arazisi içerisinde yer alan Laz Koyu’dur. Buraya Şirinköy’den Kapıkaya istikametine doğru gidildiğinde ulaşılabilir. Yuvalı mevkiindeki Adalet Bakanlığı Tesisleri’nin geçilmesinin ardından Laz Koyu tabelasının takip edilmesi ile birlikte yaklaşık 600-700 m.’lik toprak yoldan gidilmelidir. Araçların plaja kadar inmesi mümkün değildir. Doğal yapısıyla ve güzelliğiyle Laz Koyu hoşça vakit geçirebileceğiniz kumsallardandır.