TR
Booking.com
Booking.com
Booking.com Booking.com
Haberler
Anket
Gökçeeada'da Hangisini Yapmayı Tercih Edersiniz?
Ulaşım
Büyütmek için tıklayın


Gökçeada'yı Google Haritalarda Görünütüle

Feribot Seferleri GESTAŞ Deniz Ulaşım Web Sitesi üzerinden anında görüntülenmektedir.


Gökçeada'ya Gelibolu Yarımadası'nda bulunan Kabatepe limanı'ndan. ulaşabilirsiniz. Gökçeada'dan Kabatepe Limanı'na ulaşım Gestaş Deniz Ulaşım Turizm Ticaret A.Ş'ye ait arabalı vapur seferleriyle yapılmakta ve 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Gökçeada; Kuzulimanı'ndan Çanakkale'ye 32 mil, Gelibolu Yarımadası' ndaki Kabatepe Limanı'na ise 14 mil uzaklıktadır. Gökçeada'dan, çevresinde bulunan adalar Semadirek ve Limni'ye şimdilik ulaşım yoktur. Gökçeada ile Bozcaada arasında Deniz Otobüsü seferleri yapılmaktadır.

İstanbul'dan gelenler için Kabatepe Limanı, Anadolu'dan gelenler için Cuma günü hariç Çanakkale Limanından Eceabat'a tabelaları takiben Kabatepe Limanına geçmeleri daha uygundur. İstanbul'dan Kabatepe yaklaşık 350 Km., (TEM oto yolundan Kınalı Tekirdağ çıkışından Tekirdağ, Keşan, Gelibolu, Eceabat üzerinden Kabatepe) Ankara'dan Çanakkale 650 Km., İzmir'den Çanakkale 330 Km., Bursa'dan Çanakkale 280 Km. uzaklıktadır. Özel araçlarıyla gelmek isteyenler, karayolları haritalarından faydalanabilirler. Ama şunu unutmasınlar ki ulaşım sadece gemi seferleri ile olduğundan gemi kalkmadan en geç bir saat önce ilgili limanlarda hazır bulunmalıdırlar.Gemi seferlerinde yaz ve kış aylarında hava şartları ve yolcu yoğunluğuna göre farklı sefer tarifesi uygulanmaktadır. Kışın daha az olan sefer sayısı yazın daha da artmaktadır.Bu nedenle özellikle kış aylarında Gökçeada'ya gelmeden önce mutlaka gemi saatleri konusunda bilgi almanız gerekmektedir. Öte yandan Gökçeada'da 1200 metre pist uzunluğu olan sivil havacılığa da açık havaalanı mevcuttur. Şu anda da DHMİ ve DLH Genel Müdürlüğü'nce 3000 metre pist uzunluğu olacak yeni bir havaalanı yapılmakta olup yakın bir zamanda bitirilerek ulaşıma açılması düşünülmektedir.

Birkaç yıl önce Gökçeada'da ulaşımın daha da kolaylaşması amacıyla şehirlerarası ulaşımı sağlayan Çanakkale Truva ve Metro Seyahat firmalarının büroları açıldı.Gökçeada - İstanbul ve İstanbul - Gökçeada arasında düzenli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır. İstanbul'dan Harem ve Esenler'den hareket eden yolcu otobüsleri Tekirdağ yolu üzerinden Gelibolu yarımadasına oradan da Eceabat'a 4 km kala Kabatepe liman kavşağından dönüldüğünde sizi Gökçeada'ya getirecek feribot ile buluşursunuz. Böylece İstanbul'dan Gökçeada'ya ve Gökçeada'dan da İstanbul'a gelmek üzere inip binme derdi olmadan rahat bir seyahat geçirip Gökçeada ve İstanbul'a ulaşmak mümkündür.

444 00 17 İstanbul 0212 658 33 86 Gökçeada 0286 887 42 42 444 34 55 İstanbul 0212 658 32 32 Çanakkale Merkez 0286 213 11 60